Čekání na domácí výhru pokračuje

19.10.2009 09:01

V 9. kole OP nastoupil ČLK na domácím hřišti proti sousedovi v tabulce So. Sýkořici. Lvi se domácím divákům představili v nových dresech a s velice ofenzivní sestavou, pouze se 3 záložníky a naopak se třemi hroty. Byli to ale sýkořičtí, kteří do zápasu vstoupili ve velkém stylu. Neuplynulo snad ani 5 minut od úvodního hvizdu a už se řítil hostující útočník sám na Matějovského. Ten však včasným vyběhnutím a pádem pod nohy mega šanci zneškodnil. To jako by probudilo doposud spící domácí a rázem se hrálo podle not ČLK. Nejdříve se ještě zastřeloval zpoza vápna Polánek. Následující akce už byla gólová. Polánek si krásně narazil s Kučerou a prvně jmenovaný hezkou střelou z hranice šestnáctky poslal domácí do vedení - 1:0. Na druhé straně mohli hosté srovnat. Marek Matějovský špatně odhadl odskok míče, a ten propadl až před branku, tam ho naštěstí domácí obrana dokázala odklidit do bezpečí. Kolešovice sice drželi po většinu času míč na kopačkách, ale bez gólového efektu. To na druhé straně se děli věci. Na míč, směřující do vápna nabíhal útočník hostů, s ním šel do skluzu Herink míč prolétl přes celé vápno a na zadní tyči ho uklidil na roh Čech. K udivění všech se však ozvala píšťalka rozhodčího Reiprichta a ten ukázal na značku pokutového kopu. Hosté ji s přehledem proměnili a srovnali na 1:1. To měli největší chvíle hlavního arbitra ještě přijít. Kolešovice se vrhli dál do útočení. Nejdříve ze standartní situace dobře do rohu míříl Krumhanzl. Růžička míč vyškrábl nad. V dalšího přímého kopu nevyzrál na sýkořického brankáře ani Daniš. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Do druhé půle již nenastoupil zdravotně indisponovaný Herink. Do útoku naskočil Ridzoň a Kučera se postavil ke Kovářovi do stoperské dvojice. Začalo dobívání Sýkořické branky. Aktivní Daniš nejdříve střílel vedle pravé tyče. Do další šance se Daniš dostal po přistrčení patou od Štíchy. Zakončení opět mimo branku. V 65. minutě přišla další chvíle hlavního sudího. Na centrovaný míč si nabíhal Krumhanzl. V tu chvíli se mu přimotal do cesty hravní rozhodčí, který skončil na zemi. Mezi tím se míč dostal až k dezorientovanému sýkořickému obránci, který tísněný Ridzoněm uklidil míč do vlastní branky. Naprosto regulérní gól i podle pomezního Machače. Proti byl však hlavní rozhodčí. Ten sice hru po pádu přerušil, ale to už míč cestoval do sítě. Dalších 8 minut se nehrálo, ať už z důvodu ošetřování pána v černém nebo neschopnosti sýkořických rozehrát míč rozhodčího. ČLK dál pokračoval ve velkém náporu. Štícha vtipně pustil nahrávku na Barthela, ten se dostal až do vápna, jeho střela však minula branku. Z podobné pozice střílel Polánek a po něm i Ridzoň, znovu nad. V 74. minutě ze střídačky protestoval proti verdiktu rozhodčího Ferštl a ten ho bez váhání odměnil červenou kartou. Když to nešlo z pravé strany, zkusil to tentokráte Daniš ze strany druhé. Jeho individuální akce byla výborná, ale střela branku minula. V další obrovské příležitosti se zjevil po rohu na zadní tyči Čech. Ten hlavičkoval přesně, ale hostující brankář s pomocí obránce míč do branky nepustili. Sýkořičtí se dál zdatně bránili. Po jejich ojedinělém výpadu nadějnou příležitost hasil Čech. Nátlaková hra domácích pokračovala. Po centru z pravé strany střílel Daniš, bohužel znovu mimo. Poté se uvolnil před vápno Štícha, jeho střelu ale zablokoval jeden z obránců. Další akce přišla z levé strany, to po centru mohl na malém vápně zakončovat Ridzoň, před ním míč těsně sebrala hostující obrana. Domácí dřeli, bojovali, ale vítězný gól jim souzený nebyl. Naopak na druhé straně z rychlého brejku mohli skórovat hosté. Ale Čech dobře zasáhl proti hostujícímů útočníkovi a klinickou smrt pro Kolešovice nedovolil. V 93. minutě se mohli přece jen domácí fanoušci radovat. Dlouhý míč prodloužil Štícha na Krumhanzla, který však z malého vápna trefil jen rukavice vybíhajícího Růžičky. ČLK - So. Sýkořice 1:1.