01.11.2010 18:07

FC Jesenice - ČLK 3:3 (1:2)

Branky: 17. Barthel, 35.,84. Kozák

ŽK: Barthel, Kozák

Souboj posledního s předposledním. To byl zápas mezi FC Jesenice a ČLK. Lev nastoupil téměř v ideální sestavě. Chyběl pouze zraněný Daniš, který léčí otřes mozku.

Úvod, a vlastně celá první půlka patřila aktivnějšímu Českému lvu. Již v 5. minutě nedosáhl ve vápně na přihrávku Kozáka Štícha. V 11. minutě tečoval centr do malého vápna Štícha, ale Kratochvíl v brance reflexivně zachránil domácí od inkasování. 17. minuta již přinesla změnu skóre. Jankura se probil až před vápno, kde byl zastaven pouze za cenu faulu. K míči se postavil navrátilec do sestavy Barthel a jeho technický pokus skončil přesně u levé tyče Kratochvíla – 0:1. Dál útočili Kolešovice. Agilní Kozák předvedl svůj typický průnik do vápna, kde byl jednoznačně faulován. Bohužel sudí Rendl byl jiného názoru. Ve 25. minutě si vytvořili domácí jedinou vážnou šanci prvního poločasu. Ta bohužel skončila v síti. Dvořák nejdříve vyrazil střelu z 20 metrů, nikým nekrytý dobíhající domácí hráč už neměl problém srovnat skóre – 1:1. Český lev ale inkasovaná branka rozhodně nerozhodila, naopak. Ve 35. minutě přišla rázná odpověď. Nepovedená střela Barthela vyplavala přímo u nestřeženého Kozáka, a ten si v takovýchto chvílích ví rady – 1:2. Do poločasu mohl Kozák skóre ještě navýšit. Po přihrávce Štíchy však přestřelil z malého vápna branku domácích.

Druhé dějství předvedl Lev, proč je na chvostu tabulky. Místo aby soupeře dorazil, přenechal iniciativu domácím a ti toho také zákonitě využívali. V 58. minutě odvrátila obrana Kolešovic rohový kop Jesenice pouze na vápno a volný Pacourek prostřelil míč až do sítě – 2:2. Ikdyž už hráli především domácí, měl Český lev asi nejvyloženější příležitost utkání. V 67. minutě šel Kozák sám na Kratochvíla, ale toho ani na dvakrát nepřekonal. V 84. Minutě si však Kozák vše vynahradil a taktéž ze samostatného úniku poslal Kolešovice do vedení – 2:3. Domácí se však nevzdali. Rychlý protiútok v 88. minutě zakončil přesně k tyči Kotek – 3:3. V nastaveném čase měl ještě obrovskou možnost Vicjan, ale z malého vápna přestřelil vysoko nad a potvrdil tak zmar ČLK.