ŽK

ČK

Rozhodčí: Antonín Sýkora

Stadion: Kolešovice

K poslednímu připravnému zápasu si Český lev pozval na své hřiště TJ Blatno, hrající 1. B třídu v Ústeckém kraji. Herně povedené utkání však znehodnotili individuální chyby nebo nízká produktivita.

Úvodní půlhodinka utkání patřila především domácím. Přesná kombinace vedená především po krajích hřiště, vysunutý presing, to vše dělalo soupeři nemalé potíže. Povedeným akcím chybělou pouze gólové vyjádření. Na výborně chytajícím Pašíkovském ztroskotali postupně Kozák, Bauer, Krumhanzl nebo Ridzoň. Naopak Blatno si dokázalo vytvořit pouze jeden nebezpečný moment. Po standartní situaci hlavičkoval nikým nekrytý John naštěstí mimo kolešovickou branku. O osudu utkání rozhodlo závěrečných 15 minut prvního poločasu. První gól inkasoval náš tým po zbytečné ztrátě míče v nebezpečném prostoru, kterou měl na svědomí Štícha. V zápětí přidalo Blatno druhý zásah, tentokráte v něm měl prsty chybující Holeček. Minutu před přestávkou navíc trestalo Blatno potřetí. Centrovaný míč, po faulu u postranní čáry, proplachtil Rotkovi až do sítě.

Po změně stran si dokázal Lev dál vytvářet hodně slibné až stoprocentní gólové situace. V 56. minutě se podařilo snížit aktivně hrajícímu Kozákovi. Ten mohl přidat do konce utkání minimálně 2-3 branky, možnost snížit měl i Daniš, proti však byl opět perfektní Pašíkovský. Navíc Český lev inkasoval ve druhém dějství ještě jednou. Alespoň drobného snížení výsledku se náš tým dočkal až v samotném závěru, kdy po faulu na Kozáka proměnil suverénně pokutový kop, kapitán, Petr Matějovský.