SK Lány - ČLK 4:1 (3:0)

Branky: 84. Barthel

ŽK: Barthel, Štícha, Daniš, Sýkora, Matějka, Rychtařík

ČK: Barthel

Bez zraněných Roubíka, Čecha, Petra Matějovského a pracovně zaneprázdněného Zdeňka Engela cestoval Lev k druhému jarnímu utkání do Lán, kde nemá náš dobrou bilanci. Tu si nezlepšil ani tentokráte.

Od úvodních minut bylo na Lánských znát větší chuť po vstřelení branky a lepší pohyb. Hned ve 2. minutě po rohovém kopu musel prokázat své kvality Sýkora, když reflexivně zneškodnil hlavičku jednoho ze soupeřových hráčů. V 15. minutě „vymyslel“ sudí Titlbach pro domácí po čistém zákroku Štíchy standardní situaci. Ten si ještě za následné protesty vykoledoval žlutou kartu. Lány s nabídnutou příležitostí naložili znamenitě a střelou přes zeď nedali Sýkorovi šanci – 1:0. Český lev se osmělil o 5 minut později. Nejdříve střílel z úctyhodné dálky mimo branku Daniš. Šance po centru Matějky, z minuty 22. už domácím nadělala starosti, škoda že se nabíhající Jankura nedostal k lepšímu zakončení. Z protiútoku si na pravé straně několikrát vyměnili míč hráči Lán a po průniku do vápna Kovář nechal nohu na špatném místě. Penaltu domácí přetavili ve druhý gól – 2:0. Kolešovice hrály ve velkém útlumu a naprosto opustili střed hřiště. Lány spoléhaly na rychlé útoky. Po jednom takovém neodhadl odskok míče Kovář. Ještě že Sýkora v brance čaroval a vytěsnil míč mimo tyče. Ve 32. minutě se srdnatě probijel k brance domácích Matějka, toho tělem doslova sestřelil obránce Lán. Přímý kop poslal Barthel těsně nad branku. Ve 35. minutě zahrávali domácí další roh. Na zadní tyči hlavičkoval opět nehlídaný lánský hráč. Sýkora stačil míč jen vyrazit a po několika tečích uklidili balón Lány do sítě potřetí – 3:0 a bylo rozhodnuto.

Druhé dějství se dohrávalo téměř z povinnosti. Domácí zvolnili a naše mužstvo předvedlo i několik nadějných kombinací avšak bez ohrožení Lánské branky. Naopak domácí trestali po nenápadné akci středem hřiště počtvrté a nezabránil tomu ani obětavý skluz Kučery na brankové čáře – 4:0. V 67. minutě musel po 2. žluté kartě jeden z domácích předčasně pod sprchy. V 70. minutě střílel z 25 metrů nebezpečně k tyči Daniš, ale pozorný brankář byl na místě. Na druhé straně musel zasahovat proti další šanci Lán Sýkora. Závěr střetnutí nachystal nečekanou zápletku. Nejdříve ze 30 metrů nádherně natáhl Barthel a míč mířící do horního rohu branky s pomocí tyče rozvlnil sít – 4:1. Krásný moment ocenili potleskem i domácí diváci. Jenže momenty slávy si Barthel moc dlouho neužil. O minutu později si za zbytečnou kritiku rozhodčího vysloužil už 2. žlutou kartu a musel ze hřiště. Co se dělo poté už nemá s fotbalem nic společného. Při odchodu do kabin náš hráč vzteky rozrazil vrátka ze hřiště, načeš byl napaden jedním z fanoušků domácích. Sudí Titlbach v zápětí utkání předčasně ukončil.