Špatný start. ČLK - TJ Roztoky 1:5!!!

23.08.2009 11:34

BY ČENDA

Na svém hřišti jsme v 1. kole přivítali TJ Roztoky. Úvod utkání se odehrál hlavně ve středu hřistě, za zmínku stojí pouze náznak brejku Kozáka na straně domácích a stejně tak pohledná kombinace hostů na pravé straně, kterou řešili Matějovský s Danišem. První důležitý moment obstaral Roubík, který vydržel na hřišti pouze 13 minut a pro obnovení zranění střídán. Místo něj se do útoku postavil Holeček. Postupem času náš hostující tým začal přehrávat, když hlavně Beneš s Roslerem motali hlavu domácí obraně. Po serii rohů, přišla akce s následným centrem z pravé strany, Čech prohrál v pokutovém území hlavičkový souboj s Roslerem, který uklidil míč přesně k pravé tyči - 0:1. Tento gól nás dostal do velkého útlumu, hosté se lépe pohybovali a převzali iniciativu. Ale k vyloženým šancím jsme Roztoky nepouštěli i za cenu 2 žlutých karet, kdy nejdříve ve 19. minutě přišel pozdě do souboje a skluzem fauloval a pak Daniš ve skluzu sice nejdřív trefil balon, ale pak i nohy záložníka Roztok. Ve 23. minutě vybojoval pro Kozáka míč Štícha, ten se zbavil svého strážce, ale jeho střelu z úhlu brankář dobře vytěsnil vedle branky. Poté následovali centry Ferštla, Čecha a Štíchy z pravé strany a Matějovského ze strany levé, ale všechny bez úspěchu. Kozáka zastavil 2x praporek pomezního laika z Rotok, ten protestoval a nejspíše poprávu, a dostal za to žlutou kartu. Ve 32. minutě přišel klíčový moment zápasu. Na hranici vápna v souboji Beneše s Matějovským úřadoval loket roztockého útočníka, ale rozhodčí nepochopitelně zákrok přehlédl a Beneš zkoprnělou obranu v čele s brankářem Sýkorou překonal podruhé - 0:2. Od této chvíle se rozhodčímu Šváchovi zápas hodně vymkl z rukou. Vše vyvrcholilo nevybíravým až brutálním skluzem na Ferštla, který už dávno neměl míč a hosté šli do deseti. A následnou situaci museli řešit až domácí pořadatelé. Od této chvíle jsme si vytvořili územní převahu, ale pouze jednu vyloženou šanci, kdy Kozák přihrával na vápno Polánkovi, ale jeho střelu do odkryté branky tečoval jeden z obránců těsně vedle.

Druhý poločas jsme začali dobývat roztockou obranu. Ale naše hra postrádala nápad a moment překvapení. Hra se nejvíce odehrávala ve středu hřistě. Z našich šancí stojí za zmínku dobré půniky Kozáka a Daniše, ale všechny šance buď zlikvidoval brankář, nebo obrana hostů. V 60. minutě Štícha přihrál do dobré střelecké pozice Kučerovi, ale ten místo střeli přisel o míč, a Fikezj z brejku hostů nejdříve se štěstím obešel brankáře Sýkoru a pak podél nohy Štíchy utl veškeré naděje na dobrý výsledek - 0:3. V 61. minuta a druhé střídání, Ridzoň nahradil Ferštla a postavil se do útoku k Danišovi s Kozákem. V 63. minutě dobře obral o míč Fikejze Štícha, prošel polovinou hřistě, přihrál na dobře rozběhnutého Polánka doprava, ale ten zbrkle střílel už z vápna. V 65. minutě přišel krásný fotbalový moment. Daniš se uvolnil od postraní čáry do středu hřiště a nádhernou střelou k tyči z dobrých 25 m nedal brankáři šanci - 1:3.  V 80. minutě přisla poslední možnost ještě utkání alespoň zdramatizovat. Kozák mimo branku v malém vápně obešel brankáře a přihrál přimo před prázdnou svatyni, jenže tam nebyl vůbec nikdo z našich hráčů. V 87. minutě na vápně hostů, ztratil v kličkách míč Ridzoň, následoval další brejk do otevřené obrany, Fikejz obešel vše co mu stálo v cestě a do prázdné branky zvýšil na 1:4. V závěru ještě krásnou střelou do šibenice završil Fikejz svůj hattrick. Výsledek byl po průběhu utkání až moc krutý. ČLK - TJ Roztoky 1:5!!!