Tragický výkon v Zavidově

30.08.2009 15:08

BY ČENDA

Ve 2. kole OP jsme zavítali v sobotu do Zavidova. Po neúspěchu z prvního utkání jsme potřebovali napravit reputaci. Bohužel nasazení a výkon našich hráčů, až na pár vyjímek tomu vůbec neodpovídal. Od začátku jsme se bránili velkému tlaku domácích. Nejdříve hrozil z levé strany Korčák se Sekyrou, poté se ve vyložené šanci ocitl domácí útočník Blecha, a jen jeho nemohoucnost v koncovce držela skore stále na stavu 0:0. Naší hře scházelo hlavně obětováni, bojovnost a chuť. Zbytečné ztráty míče a nepřesnost v rozehrávce znemožnovali, abychom se dostali alespon k náznaku šance. Velice dobře hráli zavidovští záložníci Devera a Dan Štiller kteří zásobovali své útočníky jedním míčem za druhým. V 18. minutě na pravé straně obešel naše obránce i se Sýkorou Sekyra, procpal míč na malé vápno a Blecha o míč doslova zakopl a donesl ho až do branky - 1:0. O 5 minut později vystihl špatnou přihrávku Kučery na Čecha Sekyra a bez problému zvýšil na 2:0. Naší první šancí byl až vysoko nad zahraný trestný kop Ridzoněm z 20 m. Ve 28. minutě Štícha v nouzi odkopával míč, ten se dostal až ke Kozákovi, kterému ale na poslední chvili vypíchl ze zadu míč domácí stopér. Ve 32. minutě se míč dostal, po kombinaci Kozák, Polánek, zpět ke Kozákovi který z malého vápna prostřelil Štillera - 2:1. Ve 35. minutě dostal žlutou kartu za řeči Štícha. Stav 2:1 dlouho nevydržel. To se povedla kombinace domácím a Blecha svým 2. golem pohodlně zvýšil na 3:1.

Druhý poločas začal naší zlepšenou hrou. Když nejdříve vychytal Kozáka kterého poslal do brejku Štícha, Štiller a poté opět Štícha křižným pasem našel ve vápně Daniše, který střílel vedle. V 56. min odstoupil zraněný Polánek a toho nahradil Holeček. V 66. min špatně došlápl mimo hřiště Kučera a přivodil si výron v kotníku, na hřišti ho nahradil Rychtařík, pro kterého to byl po dlouhých letech další start v mistrovském utkání v dresu ČLK. V 70. min přišla další zbytečná chyba, brankář Sýkora rozehrával špatně na atakovaného Ferštla, tomu sebral míč Korčák a střelou podél Sýkory ukončil veškeré naděje - 4:1. V 76. minutě už to bylo 5:1, to když po přihrávce Korčáka před prázdnou branku skóroval svým 2. golem Sekyra. V 83. minutě Štícha nasadil jesličky Kocovi, odcentroval do vápna, ale tam nebyl vůbec nikdo z našich hráčů a odražený balon Rychtařík netrefil. A tak přišel závěrečný zásah od domácích kdy po centru z pravé strany hlavou u tyče trefil 6. gol vystrídavší domácí útočník Jelínek.