V neděli výhra. Č.L.K. - Slavoj Kladno 4:1 (2:0)

09.08.2009 20:58

BY ČENDA

V nedělním parnu jsme na hřisti v Chrášťanech sehráli poslední přípravný zápas. Soupeřem nám bylo mužstvo Slavoje Kladno. Na tvrdém a suchém terénu nám vyšel start do utkání velice dobře. Hned v 5. minutě utekl obráncům Kozák, ale místo nahrávky na Ridzoně zkoušel štěstí individuálně, ale bez uspěchu. Vše si vynahradil v minutě 10. Štícha vybojoval míč, zatáhl ho před vápno a přihrávkou za obranu vysunul Kozáka, který střelou po zemi překonal kladenského golmana.1:0. V 15. minutě se před vápnem ocitl v dobré střelecké pozici Štícha, ale místo střely volil přihrávku na Marka Matějovského, se kterým si hostující obrana poradila. Na našem mužstvu bylo znát, že má v nohou již sobotní zápas, kladenští se lépe pohybovali a kombinovali, ale veškeré akce končili buď před vápnem, nebo u brankáře Sýkory. Ve 20. minutě Sýkorův výkop přeletěl i hostující obranu a Kozák se řítil sám na brankáře, bohužel skákající míč usměrnil jen vedle branky. Hosté těžili hlavně z dobré hry záložní řady a z rychlého přechodu do útok. Po jednom takovém viděl ve 22. minutě Kučera žlutou kartu za faul na unikajícího kladenského útočníka. Slavoj hrál a český lev byl hlavně efektivní v koncovce. Běžela 25. minuta, Kozák se zbavil obrance, prošel do vápna a přihrál napravo Marku Matějovskému, ten už měl jednoduchou úlohu - 2:0. Do konce poločasu šel ještě Kozák sám na brankáře, ale nadějnou příležitost zastavil praporek pomezního rozhodčího Fejfara.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první, hosté byli fotbalovější,ale šance nepřicházeli. A tak opět trestal český lev. V 65. minutě zahrával z pravé strany standartní situaci Ridzoň. Jeho centr do vápna proletěl až k Marku Matějovskému, který byl důraznější než obránce a prostřelil míč až za záda brankáře. V 70. minutě prošla nahrávka za naší obranu a Radek Tůma tahal za záchranou brzdu. Mohl být rád, že rozhodčí vytáhl pouze žlutou kartu. V 72. minutě rozehrával od branky Sýkora, jeho nákop prodloužil za půlkou hlavou Barthel až za kladenskou obranu a Kozák v samostatném úniku tváří v tvář brankaři uklidil míč k pravé tyčce - 4:0. V 80. minutě se dočkali i hosté. Z levé strany přišla nahrávka až na hranici vápna, kde míč netrefil žádný z kolešovických hráču a Slavoj měl snadnou pozici - 4:1. Gól v naší síti byl odměnou pro kladenské hráče za aktivní hru po celý zápas. Zbytek utkání už se pouze dohrával a tak jsme se po dvou zápasech konečně dočkali výhry.