Venku opět bez bodu

19.09.2010 11:16

Sp. Lužná - ČLK 3:2 (1:1)

Branky: 28. Kozák (PK), 75. Matějovský P.

ŽK: Kozák, Polánek, Štícha, Kalík

ČK: Kozák

 

Ani ve 3. letošním utkání na hřištích soupeřů nedokázal Český lev bodovat. Hrubé vlastní chyby a podzimní nedisciplinovanost sráží dojem z nášeho celkového solidního výkonu. Do zápasu nemohli zasáhnout na trest čekající Barthel a Krumhanzl. Ofenziva se musela obejít bez pracovně zaneprázdněného Vicjana.

Domácí borci začali ve velkém stylu. Hned z první akce se dostal po dlouhém pasu do vápna Ambrůžek a zkoušel pozornost Matějovského, vyražený míč se dostal na penaltu, ale ani tam si s ním domácí nedokázali poradit ke své spokojenosti. V 5. minutě měl po centru velkou šanci Šnajdr, trestuhodně však úplně minul naší branku. Pak už se ukázal přítomným divákům i Lev. Nejdříve ze standartní situace a v 15. minutě i po pokusu Kozáka musel Rác ukázat své kvality. To už byl náš tým tím lepším na hřišti. Ocenění za aktivitu na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve 27. minutě po kombinaci prošel do vápna Polánek a domácím nezbylo nic jiného než ho nedovoleně zastavit - jasná penalta. Tu s přehledem proměnil Kozák a Lev šel do vedení - 0:1. Do konce poločasu se skóre změnilo ještě jednou, bohužel na straně druhé. Po kolmé přihrávce mezi naší obranu skóroval proti vybíhajícímu Matějovskému Drenko - 1:1.

Druhé dějství začalo mírnou převahou domácích. V 52. minutě mohlo být zle. Centrovaný míč zakončoval hlavou Drenko, Matějovský se vyznamenal a konečky prstů vyškrábl míč na tyč. Toto varování ČLK ale neprobudilo. O 4 minuty později po rohovém kopu doslova donesl míč do branky Šnajdr - 2:1. Tvrdé KO zasadili Luženšťí našemu týmu o malou chvíi později. Centr z levé strany chtěl stáhnout Matějovský, toho však předskočil Košulič a do prázdné branky přidal 3. zásah Sparty - 3:1. Lužná se dál tlačila do útoku, další šance si už ale vytvořit nedokázala. Čtvrt hodinku před konce překvapil všechny přítomné střelou z 25 metrů Petr Matějovský a Rác se musel červenat, když míč dokázal vyrazit jen do své sítě - 3:2. Lev vycítil šanci alespoň na bod. Přimáčkl Spartu a několikrát pozlobil luženskou defenzivu. Střely Matějovského, Polánka nebo Kozáka však změnu stavu nepřinesly. V 87. minutě potvrdil velkou nedisciplinovanost našeho týmu Kozák a po druhé žluté musel předčasně opustit hřiště. Utkání by spíše slušela minimálně remíza. Za efektivitu v zakončení a méně chyb bere Sparta jednoznačně zaslouženě 3 body.

Sestava:

Matějovský M. - Štícha, Tůma, Kovář, Matějovský P. - Rychtařík (81. Kalík), Polánek, Jankura, Daniš (79. Herink) - Kozák, Ridzoň (69. Zuska)

 

Ostatní výsledky 5. kola OP:

SK Pavlíkov - FK Hředle 6:2 (4:0)

FC Po Olešná - FC 05 Zavidov 0:0 (0:0)

FC Jesenice - Tn. Rakovník B 4:8 (1:5)

So. Srbeč - ESTA Oráčov 3:3 (0:2)

SK Lány - TJ Roztoky 2:0 (0:0)

FK Kněževes - So. Mšec 2:5 (1:4)